Výrobný manažment15. - 16. 10. 2019, Žilina9. ročník konferencieRegistrácia

AJ VÝROBA BY MALA MAŤ SRDCE
Našou úlohou nie je súťažiť s robotmi, ale využívať ich pre lepší život.

Aké témy vás čakajú na VM2019?

  • Nové trendy v manažmente výroby
  • Leadership náš každodenný
  • Budovanie excelentnej spoločnosti
  • Digitálne koncepty budúcnosti
  • Praktické riešenia pre prax
  • Zmeny pre vašu budúcnosť

Kúriť a svietiť!
Osvedčená stratégia prežitia?

Príďte aj vy diskutovať o alternatívnych stratégiách ako prekonať krízu na konferenciu Výrobný manažment. Tešia sa na Vás prednášajúci riaditelia zo spoločností ako Fraunhofer Austria Research, Lear, Corporation Seating, Nemak Slovakia, Whirlpool Slovakia, MTS, B2A Software Development, ICE Industrial Services, Anasoft, Dormer Pramet, Robe lighting, Česká zbrojovka a KraussMaffei Technologies a ďalší, ktorí budú účastníci.

Rečníci

Tomáš Vránek - IPA SlovakiaTomáš VránekCEO, ICE Industrial Services
Tomáš Vránek zakladal ICE Industrial Services s víziou, že aj v priemysle je možné vybudovať firmu postavenú na dôvere a slobode. ICE má za sebou šesť rokov existencie. Je jednou z najrýchlejšie rastúcich automatizačných firiem. Agilné princípy fungovania, špecifická kultúra a 150 profesionálov spoločne stojí za úspechom v podobe stoviek dokončených projektov aj tržieb blížiacim sa 10 miliónom eur. To všetko vo firme, ktorá má našliapnuté stať sa do roku 2025 jedným z lídrov priemyselnej automatizácie v Európe a už teraz je inšpiráciou pre ostatných.
Martin Štěpánek - IPA SlovakiaMartin ŠtěpánekCEO, KraussMaffei Technologies
Martin Štěpánek nastúpil do závodu skupiny KraussMaffei Group v Sučanoch na pozíciu konateľa v roku 2014. Znalosti zo štúdií na Univerzite ČVUT Praha a DePaul University Chicago zúročil vo svojich pracovných skúsenostiach v českých aj zahraničných strojárskych a elektrotechnických spoločnostiach. Pred nástupom do spoločnosti KraussMaffei Technologies, spol. s r.o. pracoval v spoločnostiach DKI Plast, Honeywell alebo Ingersoll Rand. Zameriava sa na zavádzanie systémov riadenia výroby, transfery, green fieldy a reorganizácie výrobných závodov či firiem. Martin Štěpánek využíva svoje kompetencie a skúsenosti z výroby a montáže k optimalizácii štruktúr a procesov nielen v Sučanoch, ale aj v rámci celej skupiny KraussMaffei Group sídliacej v Mníchove. V neposlednom rade je členom Rotary Clubu Martin a majiteľom Bowling Academy v Žiline.
Juraj Habovštiak - IPA SlovakiaJuraj HabovštiakKonateľ, MTS
MTS patrí medzi veľkých európskych dodávateľov montážnych technológií a kompletných automatizovaných výrobných systémov. Celoživotné povolanie J.Habovštiaka je automatizovať všetko, čo sa dá. V podnikaní sa snaží zameriavať prioritne na človeka, pretože hodnota firmy závisí hlavne od odborných a morálnych kvalít jej ľudských zdrojov.
Jiří Kovář - IPA SlovakiaJiří KovářIndustrial Optimalization Specialist, Robe lighting
ROBE Lighting je popredný svetový výrobca profesionálnej osvetľovacej techniky. Vďaka neustálym inováciám sa ROBE vypracovalo na špičku v obore. Po 25 rokoch neustáleho rastu firmy nastal čas inovovať aj výrobné procesy. V rokoch 2018/2019 prebiehala modernizácia výroby a prechod od dávkovej výroby na one piece flow. Jednalo sa u nás o úplne zásadnú zmenu výroby a myslenia. Chceme sa touto cestou podeliť o skúsenosti a motivovať Vás k zmenám.
Daniela Petriková - IPA SlovakiaDaniela PetrikováDivízna riaditeľka pre východnú Európu, Lear Corporation Seating Slovakia
Pracuje v Lear Corporation Prešov od roku 2007 a postupne sa prepracovala od Industriálnej inžinierky, cez Operačného manažéra, kde riadila výrobu a úrdžbu v roku 2009. Od roku 2012 riadila celý závod s cca 1200 zamestnancami - Learakmi. Stali sa najlepšou pobočkou v rámci divízie celosvetovo. Práve prvenstvo Prešovský závod dostal na základe učiacej sa organizácie a silnej podpory rozvoja ľudského potenciálu. Od septembra 2018 zastrešuje 4 závody ako divízna riaditeľka pre východnú Európu.
Jan Sklenář - IPA SlovakiaJan SklenářChief Technology Officer, B2A Software Development
V roku 2009 absolvoval odbor Softvérové inžinierstvo na ČVUT v Prahe. Od roku 2014 sa ako CTO a spoluzakladateľ softvérovej firmy B2A venuje digitálnym inováciám. Tvorí produkty, ktoré každodenne zjednodušujú prácu pilotom, strojvedúcim, skladníkom a predovšetkým pracovníkom vo výrobe. Verí v jednoduchosť, nie zložitosť. Spolieha sa na vlastnú intuíciu, ctí sedliacky rozum a zmysel pre detail.
Sebastian Schlund - IPA SlovakiaSebastian SchlundOblasť výskumu Interakcie človek-stroj, Fraunhofer Austria Research
Je zodpovedný za obchodnú jednotku "Advanced Industrial Management" vo Fraunhofer Austria Research GmbH. Pracuje vo výskume a vyučuje v oblasti digitálne a automaticky podporované návrhy práce vo výrobe so zameraním na asistenčné systémy, organizáciu práce, partnerstvo medzi človekom a strojom, plánovanie montáže a rozvoj kompetencií. Je členom predstavenstva German Assembly Congress, členom Techno-Ökonomie-Forum, the Austrian Scientific Society for Production Engineering a vedecký riaditeľ na viedenskej univerzite - Technology in EIT Manufacturing.
Ed Koch - IPA SlovakiaEd KochKonzultant, Competitive Capabilities international
Ed Koch má 22-ročnú prax na seniorských pozíciach v spoločnostiach Unilever, SABMiller and ABInbev. CCi je svetová organizácia pôsobiaca v 70-tich krajinách sveta, ktorá sa venuje integrovanému systému zlepšovania v priemyselných podnikoch.
Radim Bullawa - IPA SlovakiaRadim BullawaIndustrial Engineering Manager, Dormer Pramet
Radim Bullawa pracuje v spoločnosti Dormer Pramet ako Industrial Engineering Manager v spoločnosti Dormer Pramet a venuje sa oboru Štíhlej výroby a v súčasnej dobe tiež Industry 4.0 - vyhľadávanie nových možností a príležitostí v oblastiach automatizácie, digitalizácie, strojového učenia a umelej inteligencie, s možným uplatnením vo výrobe a implementácií týchto jednotlivých prvkov do výrobného procesu.
Michal Major - IPA SlovakiaMichal MajorPlant Manager, Whirlpool Slovakia
Michal Major je absolventom Technickej Univerzity v Košiciach, fakulty BERG, kde neskôr pôsobil ako odborný asistent. Svoje pôsobenie v odvetví priemyselnej výroby začal v oblasti procesnej kvality v spoločnosti Gilbos Slovakia a neskôr v rámci automotive pracoval na rôznych pozíciach v oblasti SQA, procesnej a zákazníckej kvality v spoločnosti Hyundai Mobis. Od roku 2007 zastával pozíciu Lean & Production Manager v spoločnosti Hengstler. V spoločnosti Whirlpool Slovakia pôsobí od roku 2011. Svoje pôsobenie v tejto organizácii začal na pozícii Lean & Industrial Engineering Manager. Od začiatku roku 2015 zastáva pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti.
Jiří Kundrata - IPA SlovakiaJiří KundrataVýrobný riaditeľ, Česká zbrojovka
Vyštudoval Fakultu strojnú VUT Brno so zameraním na automatizované systémy riadenia. V minulosti pracoval ako konzultant v oblasti zlepšovania procesov súvisiacich s pokročilým plánovaním a rozvrhováním výroby. V spoločnosti Česká zbrojovka a.s. pracuje od roku 2013. Začínal na pozícii vedúceho plánovania výroby a aktuálne je riaditeľom výroby.
Pavel Michalčík - IPA SlovakiaPavel MichalčíkVedúci výroby, Česká zbrojovka
Vyštudoval Fakultu strojnú VUT Brno so zameraním na metalurgiu a strojárske materiály. V minulosti pracoval viac ako 15 rokov ako manažér v oblasti leteckého priemyslu. V spoločnosti Česká Zbrojovka pracuje od roku 2014. Tri roky pôsobil na pozícii vedúceho metalurgickej prevádzky, ďalšie dva roky ako vedúci prevádzky montáže a aktuálne, od začiatku roka 2019, ako vedúci prevádzky hlavňovej.
Juraj Škopec - IPA SlovakiaJuraj ŠkopecVedúci výroby, Nemak Slovakia
Výrobný manažér pôsobiaci v automotive segmente takmer 20 rokov. Bohaté skúsenosti so zlievárenským priemyslom, špeciálne s výrobou hláv valcov pre zákazníkov AUDI, VW, KIA, Daimler, ŠKODA a ďalšie značky. Pred tromi rokmi rozbeh nového výrobného závodu so zameraním na výrobu a montáž štrukturálnych komponentov pre VW Bratislava. Aktuálne rozbeh e-mobility – výroba a montáž skríň batérií pre hybridné pohonné sústavy osobných automobilov.
Peter Bílik - IPA SlovakiaPeter BílikSmart Industry solutions designer, ANASOFT APR
Peter Bilík pracuje v spoločnosti ANASOFT takmer od jej počiatku v súčasnosti na pozícii Smart Industry solution designera. Od roku 2003 sa venuje technologickým inováciám v priemysle a analýze a optimalizácii logistických a výrobných procesov predovšetkým vo vzťahu k digitalizácii, automatizácii a autonomizácii priemyslu a logistiky. Podieľal sa na medzinárodných projektoch digitálnej transformácie a automatizácie, z ktorých viaceré získali ocenenia za inovatívnosť / Ocenenie LOG-IN: Projektová inovácia roka, Schnellecke Innovation Award, Porsche Supplier Award/. Je tvorcom idey riadiaceho Smart Industry systému EMANS navrhnutého na princípoch a technológiách Industry 4.0 a inteligentného priemyslu, medzi ktoré patrí Internet vecí a Internet služieb, digitálne dvojčatá, kyberneticko-fyzikálne produkčné systémy, veľké dáta a umelá inteligencia.

Napísali o konferencii

Takmer 39 % účastníkov sú majitelia a vrcholoví manažéri. Manažéri na strednej úrovni riadenia tvoria 28 % účastníkov. Zastúpenie 26 % majú priemysloví inžinieri a špecialisti. Zvyšných 7 % tvoria ostatní účastníci. Tu sú vyjadrenia niektorých z nich.
Konferencia je úžasné miesto, kde dochádza k zdieľaniu skúseností a názorov k aktuálnej situácií. Pre všetkých to musí byť motivujúce.
Ladislav Kukumberg Manažér výroby, NORMA Czech
Konferencie sa zúčastňujem od začiatku, vďaka nej sme sa zlepšili vo veľa ohľadoch.
Aleš Šlechta Konateľ, GALVAMET
Na konferenci se každý rok těším, výborná organizace, lidi, témata a nové pohledy na výrobu.
Lukáš Vacca Tímový vedúci výroby, Brose CZ

Silver partner

Partner

Media Partner

Čo získate účasťou na konferencii?

InšpirácieUžitočné tipy priamo od najlepších v odbore
KontaktyKontakty na špecialistov v svojom odbore
TrendyPrehľad o nových trendoch vo výrobnom manažmente
RozvojVlastný rozvoj aj rozvoj spoločnosti
Večerný programPrekvapenie odhalíme pred konferenciou
CateringSkvelé občerstvenie počas celej konferencie
Simultánny prekladPre čo najlepšie zachytenie nových myšlienok
Hotel Holiday Inn
Športová 568/2
Žilina, Slovakia